نقل محافل : گلکسی اس ۸
افت شدید سهم سامسونگ در بازار هند

افت شدید سهم سامسونگ در بازار هند

یکی از بازارهای بسیار مهم برای شرکت های فناوری، بازار در حال توسعه هند است. شاید این بازار زرق و برق بازار برتیانیا و امریکا را نداشته باشد اما اهمیت زیادی برای شرکت های مختلف دارد. جمعیت ۱٫۳ میلیاردی این بازار پس از بازار چین دومین بازار پرجمعیت و البته رو به رشد جهان است که در آن استقبال از موبایل های هوشمند بسیار بالا و در تب و تاب است. سامسونگ تا کنون سهم مناسبی از این بازار را در اختیار داشت اما گویا برندهای چینی اجازه نمی دهند تا آب خوش از گلوی دیگر برندهای مطرح بازار پایین برود. در ادامه با سم طوری همراه باشید تا به بررسی بازار هند و سهم سامسونگ از این بازار بپردازیم.

طبق آخرین گزارشات تهیه شده توسط آژانس Counterpoint می بینیم وضعیت سامسونگ در بازار موبایل هند به دلیل حضور قوی و درخشان برندهای چینی دچار تزلزل شده است. هر چند سامسونگ هنوز با اختیار داشتن ۲۰ درصد از سهم این بازار در صدر بازار هند قرار دارد اما افت ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته خبر از تکرار فاجعه بازار چین برای سامسونگ دارد. چندی پیش نیز سامسونگ در بازار چین در رده اول بازار بود و حالا حتی در بین ۵ رتبه اول جایی ندارد.

این اتفاق در حالتی رخ می دهد که برندهای چینی در مجموع به سهم ۵۰ درصدی از بازار هند دست پیدا کرده اند، سهمی که سال پیش به ۱۹ درصد می رسید! بدین صورت می توان حدس زد که دلیل ارایه های قوی مثل گلکسی سی و گلکسی جی که با قیمت مناسب و مشخصات خوب در این بازارها در دسترس هستند، چیست. البته همچنان سامسونگ نمی تواند با شرکت هایی که سود بسیار پایین از مشتری دریافت می کنند مستقیما رقابت کند اما با توجه به برند آن شاید بتواند با ارایه دستگاه های مشابه، سهمی از بازار چین و هند را برای خود نگاه دارد. همچنین در بازه قیمتی خیلی رقابتی ۱۲۰ تا ۴۴۰ دلار شرکت های چینی سهم ۶۸ درصدی را دارند اما سامسونگ تنها ۱۴ درصد.

نظر شما درباره عملکرد سامسونگ در بازارهای مختلف چیست؟ بعید نیست در آینده نزدیک در ایران نیز همین اتفاق بیفتد، به نظر شما ممکن است؟ نظر شما درباره ارزش در برابر قیمت دستگاه های سامسونگ چیست؟

 

Sammobile

نظر شما

( الزامي )    

( الزامي ) 

 1. keyvansami
  2

  عضو شوید

  اس ۸ بیاد جبران میکنه 🙂

  • hadihadi
   0

   عضو شوید

   خدابیامرزتش خیلی حیف شد 🙁

 • samtorii -> 80
 • hadi -> 70
 • سینا -> 41
 • سیناشونم -> 22
 • Habib -> 15
برترین کاربران ماه
برترین کاربران فصل