نقل محافل : گلکسی اس ۸
گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) در اولین تصویر واقعی لو رفت

گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) در اولین تصویر واقعی لو رفت

گلکسی اس ۸ در آینده نه چندان دور و بار مسئولیت بسیار زیاد به بازار معرفی خواهد شد. در خبرها داشتیم که سامسونگ با پیش بینی فروش ۸ میلیون دستگاه در ماه اول به استقبال تولید گلکسی اس ۸ رفته است که این خود یعنی یک قدم بزرگ در جهت جبران ناکامی گلکسی نوت ۷. حالا و برای اولین یک تصویر در دنیای واقعی از دستگاهی که ادعا می شود گلکسی اس ۸ یا شاید گلکسی اس ۸ پلاس باشد، منتشر شده است، در ادامه با سم طوری همراه باشید تا احتمالات پیرامون گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس را با هم مرور کنیم.

حتما می دانید که پس از ارایه گلکسی نوت ۷ تنها در یک نسخه که نمایشگر دو لبه خمیده داشت، شایعات درباره گلکسی اس ۸ نیز به همین شکل قوت پیدا کرد و گمان می رود که سامسونگ گلکسی اس ۸ را هم چنان در دو مدل اما هر دو مدل با نمایشگر دو لبه خمیده ارایه خواهد کرد. تفاوت این دو مدل می توان در اندازه نمایشگر و یا قابلیت های احتمالی دوربین باشد.

بسیار خوب، از پایین تصویر لو رفته آغاز و رو به سوی بالا می رویم. ابتدا شاهد حذف دکمه معروف هوم سامسونگ هستیم، موضوعی که یکی از شاخصه های طراحی محصولات موبایل و تبلت سامسونگ است. این موضوع دیر یا زود انتظار می رفت و حالا در این تصویر که البته هنوز صحت آن تایید نشده است، می بینیم که چنین اتفاقی در راه است. همانطور که توجه کرده اید، دکمه های روی صفحه وجود ندارند و احتمالا سامسونگ هنوز دکمه های برنامه های اخیر و بازگشت را زیر نمایشگر و به صورت خازنی در نظر گرفته و این خوب است.

هم چنین علاوه بر دو لبه خمیده بودن نمایشگر، لبه پایین نیز خمیده است اما این خمیدگی برای شیشه محافظ بوده و ارتباطی به نمایشگر ندارد. حاشیه نمایشگر نیز واقعا کم بوده و این سبب ارایه یک دستگاه جذاب اما احتمالا با ریسک شکستن بالا را ارایه می دهد.

آیا جک ۳٫۵ میلی متری صدا حدف شده است؟

از این ها بگذریم و کمی دقیق تر شویم تا به سوالی اساسی پاسخ دهیم. آیا جک ۳٫۵ میلی متری صدا حدف شده است؟ اگر به انعکاس لبه پایین این دستگاه روی سطح زیرین توجه کنید، سایه دو پورت USB Type C و جک ۳٫۵ میلی متری صدا را می بینیم. این یک معنی دارد و آن حاکی از حضور جک ۳٫۵ میلی متری صدا، حداقل روی یکی از نمونه های پیش تولید گلکسی اس ۸ است. این که سامسونگ در نسخه نهایی چه تصمیمی بگیرد، هنوز مشخص نیست اما امیدواریم این خروجی محبوب هنوز باقی بماند.

بالای نمایشگر نیز قرینه پایین نمایشگر بوده و حاشیه کم در کنار خمیدگی قابل توجه بالا و کناره در آن مشهود است. عادت سامسونگ برای قرار دادن لوگو روی این بخش نیز گویا تغییر کرده و لوگو در پایین دستگاه به جای خالیه دکمه هوم قرار خواهد داشت. به لبه که نگاه کنید واقعا نمایشکر تا قریم فلزی امتداد پیدا کرده و این کمی ما را به واقعی نبودن تصویر مشکوک می کند. البته سامسونگ تا پیش از این خبر از استفاده نمایشگرهایی با نسبت نمایشگر به بنده بیش از ۸۰% نیز را داده بود. رابط کاربری نیز رابط کاربری جدید سامسونگ است که در گلکسی نوت ۷، ای ۸ ۲۰۱۶ و سری گلکسی ای ۲۰۱۷ (Galaxy A 2017) استفاده کرده بود.

در مجموع با توجه به انعکاس نور روی لبه بالا و پایین می توان گفت احتمال واقعی بودن تصویر زیاد است و می تواند متعلق به یکی از نمونه های پیش تولید گلکسی اس ۸ یا شاید هم گلکسی اس ۸ پلاس باشد. همانطور که می دانید گلکسی اس ۸ پلاس با نمایشگری بزرگتر از گلکسی اس ۸ ارایه خواهد شد.

نظر شما درباره گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) احتمالی چیست؟

 

Phonearena

نظر شما

( الزامي )    

( الزامي ) 

  • samtorii -> 80
  • hadi -> 70
  • سینا -> 41
  • سیناشونم -> 22
  • Habib -> 15
برترین کاربران ماه
برترین کاربران فصل